
Šis kalendārs ir rezultāts diezgan garam dizaina meklējumu procesam (vairāku gadu garumā). Galvenais iemesls tā radīšanai sākotnēji bija (un joprojām ir) PAREIZA pančāngas kalendāra (tāda, kurā visi astroloģiskie dati ir pareizi un precīzi) neesamība.
Papildus tam vēlējos izveidot oriģinālu dizaina objektu ar visu ikdienā nepieciešamo informāciju, kura sakārtota tā, lai lietotājs spētu tajā viegli un efektīvi orientēties.
Kalendāra dizains balstās uz 3 mērķiem. Pirmais mērķis - tajā iekļaut galvenos pančāngas datus, svarīgākos vēdiskos svētkus (īpašās muhūrtas), kā arī visu tradicionālā kalendāra informāciju (vārda dienas, valsts svētku un atceres dienas). Kā arī - parādīt grahu gočara informāciju visam gadam. Lai vienā izstrādājumā būtu visa ikdienā nepieciešamā informācija un nevajadzētu vēl vienu kalendāru.
Otrs mērķis - radīt dizainu, kurš ļauj tajā viegli atrast nepieciešamo informāciju un palīdz pareizi novērtēt laikaposma astroloģisko situāciju. Šim nolūkam visi pančāngas dati (mainīgais elements) izvietoti ģeometriski precīzi attiecībā pret nedēļas dienu joslu (fiksētais elements). Šāda struktūra atspoguļo katra astroloģiskā parametra pozīciju kopējā laika plūsmā, uzskatāmi parādot tā skaitlisko vērtību, izmēru un novietojumu attiecībā pret citiem parametriem; - kas ļauj efektīvi novērtēt situāciju un izvēlēties piemērotāko laiku darbībai.
Trešais mērķis - kalendāra dizainam jābūt lietotājam draudzīgam :) un jāveicina informācijas uztveramība. 1) Nedēļas dienas iekrāsotas to pārvaldošo Grahu (planētu) krāsu toņos, kuri izmantoti arī Rāši joslā un gada kopskatā; - kas veicina nedēļas dienu un Rāši atpazīstamību, asociāciju ar konkrētu krāsas toni. 2) Dienu datumi izcelti ar ēnām - lai tos varētu redzēt arī no lielāka attāluma. 3) Augošs Mēness cikls iekrāsots dzeltenā tonī, bet ne-labvēlīgie pančāngas parametri - sārtā tonī. 4) Valsts svētku / atceres dienas iezīmētas kā oranži (brīvdienas) un zaļi (atceres dienas) aplīši nedēļas dienu joslā, skaidrojošo informāciju par tiem novietojot lapas stūrī - lai nesajauktu dažādus informācijas slāņus.
Kalendāra dizains reģistrēts LR Dizainparaugu reģistrā ar Nr. D 15 957.
Vēdiskais Pančānga kalendārs
Projekta veids: grafiskais dizains
Apjoms (veids un formāts):
Elektroniskais (pdf) variants: augstas kvalitātes pdf formāta dokuments ar 16 lapām A4 (297x210mm) izmērā.
Papīra variants: printēts uz augstas kvalitātes bieza, divpusēja fotopapīra A4 izmērā (297x210mm), iesiets. Sējumā 9 lapas: titullapa ar gada pārskatu + 6 mēnešu lapas + grahu gočara lapa + aizmugures vāks.
Stadija: realizēts